Ogłoszenie

#1 2009-05-26 14:41:36

 Grëco

http://img14.imageshack.us/img14/6470/administratorq.gif

9080579
Call me!
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 22552
Punktów :   37 
WWW

Rane Serato Scratch Live

Serato Scratch Live to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw cyfrowej przyszłości w świecie muzyki. Od kilku lat zauważalna jest silna tendencja do zamieniania wszystkiego co analogowe na cyfrowe. Najbardziej odczuli to zjawisko dj’e. Ewolucja cyfrowych odtwarzaczy dźwięku posunęła się tak daleko, że dziś można z łatwością nie tylko miksować cyfrową muzykę ale i skreczować. Jednakże posługiwanie się czarnymi płytami nadal wiedzie prym. Kontrolowanie dźwięku za pomocą płyty winylowej daje przede wszystkim większe możliwości techniczne a scratchowanie na płytach kompaktowych jeszcze długo będzie dalekie od analogowego wzorca. Pozostaje jednak problem mobilności dj’a. Każdy kto gra sporo imprez wie jak niewygodne jest podróżowanie z ciężką walizką pełną płyt winylowych. Jest jeszcze kilka innych aspektów dla których dj’e odchodzą od gramofonów. Jednym z nich jest cena i dostępność nagrań zapisanych na czarnych płytach. W przypadku MP3 – problem znika całkowicie. Między innymi te czynniki sprawiły, że firma Rane oraz Serato postanowiły stworzyć SERATO SCRATCH LIVE. Jest to rozwiązanie pozwalające na kontrolowanie cyfrowego dźwięku w analogowy sposób. Teraz zamiast wożenia kilkudziesięciu a czasami i kilkuset płyt wystarczą dwie. Do tego dochodzi laptop oraz niewielka skrzynka i problem zostaje rozwiązany. Cała filozofia oparta jest na kodzie czasowym w postaci sygnału audio zapisanym na płycie winylowej bądź płycie CD, które sterują cyfrowym nagraniem w komputerze. Cyfrowe nagranie przyporządkowywane jest kodowi czasowemu na płycie. Gdy dotykamy płyty i modulujemy jej prędkość bądź kierunek odtwarzania, natychmiastowo odbija się to na cyfrowym pliku w komputerze. Szybki i czytelny dostęp do plików zapewnia oprogramowanie dołączone do zestawu. Serato Scratch Live współpracuje zarówno z komputerami klasy PC jak i MAC. Szybki i niezawodny przesył danych odbywa się poprzez złącze USB 2.0. Oprogramowanie pozwala na sensowne i klarowne katalogowanie plików. Automatycznie pokazuje prędkość nagrania w uderzeniach na minutę (BPM). Dzięki wizualnej prezentacji pozycji igły na płycie można bez odsłuchu zmiksować dwa nagrania. Interfejs SERATO SCRATCH LIVE oprócz gniazd RCA wyposażony jest w gniazdo mikrofonowe (jack) z potencjometrem głośności. Dzięki niemu można wgrać do pamięci komputera swój głos, po czym plik wysłać na jeden z kanałów i … scratchować. SERATO SCRATCH LIVE wyróżnia ogromna stabilność systemu i wierność brzmienia nawet przy najszybszych scratchach. Jego zalety: łatwa i intuicyjna obsługa bez konieczności studiowania instrukcji obsługi, brak latencji oraz mobilność sprawiają, że decyduje się na niego coraz więcej dj’ów w tym również światowej sławy. Do grupy tej zaliczyć można m.in.: A-Track, X-MAN, Paul Oakenfold, Z-Trip, Deftones, Space Travellers, Len Swann, Tat Money, Grand Wizzard Theodore, Grand Master Flash, Geometrix, Dj AM, Spinbad, Beat Junkies, Urban Guerilla i wielu, wielu innych.
http://img529.imageshack.us/img529/645/productthumb.jpg


http://i54.tinypic.com/246rtz7.jpg

Offline

 

#2 2009-06-10 16:25:40

Dj_pawlak

http://img801.imageshack.us/img801/2420/rezydent.gif

10589120
Skąd: piekary śląskie
Zarejestrowany: 2009-05-27
Posty: 365
Punktów :   14 
WWW

Re: Rane Serato Scratch Live

miałem w zeszłym roku RANE SERATO ,bardzo fajna zabawka ale po kursie DJ PROMOTION postanowiłem to sprzedać i zainwestować w odtwarzacze ,ale ciekawy sprzet ten serato tylko trzeba miec mocnego laptopa bo inaczej bedzie ciac .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
margonem pytania do goplany quest u gebriosa odpowiedzi jak zrobic serwer dedykowany metin2 www.metro-station.pun.pl tapety psp